Rejestracja telefoniczna: 0784 16 68 442 lub 0208 99 11 383


Korzonki

Korzonki nerwowe lub korzenie nerwowe są to pęczki włókien nerwowych odchodzących od rdzenia kręgowego miedzy poszczególnymi kręgami, po 2 z lewej i 2 z prawej strony rdzenia. Poprzez ucisk na korzonki nerwowe powstają dolegliwości bólowe kręgosłupa, mające charakter nerwobólu. Przyczyna mogą być zmiany i stany zapalne w układzie kostnym, stawowym i mięśniowym. W zależności od umiejscowienia mamy do czynienia z bólami korzeniowymi 


kręgosłupa, takimi jak rwa karkowa, ramienna, nerwobóle międzyżebrowe, rwa kulszowa. Często określa sie je ogólnie, jako bóle szyjno-ramienne lub lędzwiowo-kulszowe. 

Rwa ramienna
Ból promieniuje od szyi do barku i dalej do całej reki. Towarzysza mu często przykurcze w stawach, mrowienie palców, szczególnie uporczywe w nocy i rano.

Bóle lędzwiowo-krzyzowe (wypadniecie dysku, rwa kulszowa)
Najczęstsze przyczyny to zła postawa ciała, skrzywienie kręgosłupa, wrodzone wady budowy kręgów, zmiany zwyrodnieniowe tej okolicy. Mogą sie one pojawić także w wyniku długotrwałego stresu, przeciążenia praca fizyczna i umysłowa, osłabienia odporności. Niekiedy powoduje je praca w pochyleniu albo nagły, nieprawidłowy ruch, szczególnie, gdy nie jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku fizycznego. 

Nasze rady 
jeśli masz bóle kręgosłupa, możesz stosować maści lub żele bez recepty: - o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i rozkurczającym mięsnie (zawierające np. diklofenak lub inne substancje), np. Fastum, Mobilat, Dicloratio zel; Naproxen, Veno-zel, Veral-zel, Voltaren, Olfen, - o działaniu rozgrzewającym (np. zawierające kamfore), jak maść kamforowa, maść ze świstaka. 

Pamiętaj, że...
Maści, żele i kremy na krótko złagodzą ból, ale na pewno nie zastąpią wizyty w Gabinecie Masażu Leczniczego i Rehabilitacji, zabiegów fizykoterapeutycznych oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych. Nie nadużywaj 

środków działających tylko przeciwbólowo, gdyż mogą uszkodzić żołądek, wątrobę i nerki. Uśmierzają ból, ale nie lecza choroby. Nie odkładaj leczenia, ćwiczeń i zabiegów na później, gdyż choroba może stać sie przewlekła, a zesztywnienia i przykurcze utrwala się.

Korzonki - pobierz informacje w pliku PDF (rozmiar 40 kb)

korz1

sda

 

FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Rekomendacje

Ref.1  Polecam - Tomasza Palackiego, jest naprawdę świetnym masażystą!!
Z usług Tomka korzystam od lat . Nie miałem problemu z wyborem masażysty, ponieważ znaliśmy się wcześniej i musze przyz

  • baner1.jpg
  • baner2.jpg
  • baner3.jpg
  • baner4.jpg